logo

Listwy przyokienne – nowości 2024 roku, które dają jeszcze więcej możliwości!

Listwy przyokienne to nieodłączny element montażowy w czasie prac wykończeniowych stolarki okiennej. Mimo swych niewielkich rozmiarów pełnią bardzo ważne funkcje, wpływające nie tylko na estetykę, ale nawet na ogólny komfort i stan naszych domów oraz mieszkań. Aby maksymalnie dostosowywać się do potrzeb klientów, sektor listew okiennych wciąż dopracowuje idealne produkty. Firma Profigips, producent profili budowlanych już na samym początku 2024 roku zaprezentowała nowość właśnie w tym segmencie, czyli uniwersalną listwę przyokienną. Dostępna będzie ona w dwóch wariantach: z uszczelką oraz z uszczelką i siatką. W dalszej części artykułu przypomnimy, jakie funkcje pełnią listwy przyokienne oraz opiszemy wspomnianą nowość produktową, która zapewni jeszcze większą swobodę i komfort użytkowania listew.

Listwy przyokienne – jakie mają funkcje?

Wykonane z PCV, aluminium lub stali listwy i profile przyokienne oraz okapowe montuje się dookoła ram okiennych. Wypełniają one w ten sposób przestrzeń między oknem a ścianą, niwelując nierówności i ewentualne przerwy. Po co są montowane? Przede wszystkim po to, by estetycznie wykończyć otwór okienny. Po wklejeniu listew efekt finalny zapewnia elegancki wygląd okna. Dodatkowo można skorzystać z wielu dostępnych opcji kolorystycznych, które pasują do najpopularniejszych kolorów ościeżnic (np. brązowych, grafitowych, czy w odcieniu złotego dębu).

Jeśli profile zamontowane są w prawidłowy sposób, to mogą pozytywnie wpłynąć na jeszcze lepszą efektywność pracy okien, w tym między innymi na zachowanie komfortu cieplnego. Zapobiegają one utracie ciepła i jednocześnie chronią przed napływem zimnego. Niezwykle istotną funkcją listew przyokiennych jest także ochrona przed wilgocią. Dopracowana forma profili uniemożliwia podciekanie wody opadowej, ale również zapobiega tworzeniu się nieestetycznych zacieków na elewacji. Dzięki temu zarówno całe okno, jak i przylegające do niego ściany dłużej opierają się niszczeniu i zabrudzeniom. Montowanie listew przyokiennych ma też bardzo dobry wpływ na ukrywanie nierówności, czy nierównych krawędzi w okolicach okna. Właściwie zamontowane listwy tworzą też dylatacje między ramą okna a ścianą, pozwalając na niewielkie ruchy w tej strefie. To zdecydowanie minimalizuje powstawanie pęknięć w tynku i tworzenie się szczelin. To kolejny, pozytywny aspekt listew zarówno pod kątem estetycznym, jak i technicznym.

Uniwersalne profile przyokienne – nowość!

Nowością w segmencie listew przyokiennych są zaprezentowane niedawno przez firmę Profigips uniwersalne profile przyokienne ProColor. Dostępne są one w dwóch wariantach – z uszczelką (zabezpieczającą ramy okien oraz piankę przed zabrudzeniem w czasie robót tynkarskich) oraz z uszczelką i siatką (połączonej z profilem ultradźwiękowo, umożliwiającą łatwiejsze i mocniejsze połączenie z tynkiem i klejem montażowym). Co jest w nich wyjątkowego i czym się charakteryzują?

  • Transparentny kolor – dzięki przezroczystemu materiałowi, z jakiego są wykonane listwy, mogą one idealnie dopasować się do każdego koloru okna. To z kolei pomaga zachować oryginalną estetykę okien, co może mieć szczególne znaczenie w oryginalnych projektach budowlanych, ale też w pracach remontowych starszych budynków z niestandardowymi odcieniami ościeżnic.
  • Optymalne dopasowanie – brak koloru, a zatem niemal niewidoczność elementu pozwala dopasować się do każdego stylu i charakteru budynku, podkreślając i uwypuklając dany kolor oraz estetykę okien.
  • Wysoka jakość materiałów – najwyższa jakość użytych do produkcji komponentów umożliwiła stworzenie produktu o bardzo wysokich parametrach wytrzymałościowych. To zapewnia trwałość listew przyokiennych, ale również obniża ryzyko niszczenia całej przyokiennej strefy.

Listwy przyokienne to niezwykle ważny element obróbki okien. Gwarantują one lepszą wydajność cieplną i funkcjonalną okien, ale również wpływają na końcowy efekt wizualny i dekoracyjny. Możliwość wyboru i dopasowania do najpopularniejszych kolorów ram okiennych dawała opcję połączenia odcieni obu elementów. Teraz, przy zaprezentowanej przez Profigips nowości, czyli profilu przyokiennym uniwersalnym i jego transparentnym kolorze możliwości te są jeszcze większe, a efekt może być naprawdę niezwykły. Wysoka jakość materiałów daje nam też spokój oraz zapewnia wieloletnią trwałość i wytrzymałość.

Najnowszy produkt Profigips, czyli uniwersalny profil przyokienny jest dostępny tutaj:

Profil przyokienny PROCOLOR

Profil przyokienny PROCOLOR z siatką

Strefa wiedzy

Aktualności

Chętnie nawiążemy współpracę z otwartymi, kreatywnymi i zmotywowanymi osobami. Jesteśmy przekonani, że każdy, bez względu na wykształcenie, czy doświadczenie, może odnaleźć się w zróżnicowanej i dynamicznej branży budowlanej. Przeczytaj o tym, jak pracujemy i jakie są nasze główne zasady w codziennej pracy i sprawdź, czy szukamy właśnie Ciebie! 

PROFIGIPS Sp. z o.o.
ul. Mościckiego 15
97-220 Rzeczyca

BIURO:
tel./fax +48 44 7106 517
biuro@profigips.com

DZIAŁ HANDLOWY:
Manager ds. sprzedaży krajowej
Jarosław Majchrzak
tel. +48 664 431 104
jarek@profigips.com

EKSPORT:
Manager ds. sprzedaży eksportowej
Piotr Burchart
tel. +48 662 032 857
piotr@profigips.com

PROFIGIPS.RO S.R.L.
(Oddział Rumunia)
Str. Aleea Costanza nr.25, Halal L2
Dragomiresti Deal, Ilfov – 077096
tel./fax +40 21 311 77 09
laura@profigips.com

SOOO PROFIGIPSBEL
(Oddział Białoruś)
Al. Partizansky, 174/14 nr. 305
Mińsk
tel: +375 29 3777552
tel/fax: +375 17 3449701
andrei@profigips.com

Wszystkie prawa zastrzeżone dla profigips.com 2023

Projekt i wykonanie manoart X spectar.pl

Strona wykorzystuje ciasteczka. Ta strona internetowa korzysta z plików cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.