logo Profigips

Jaką przewagę daje stosowanie profili cokołowych z PCV względem aluminium?

Profile cokołowe (inaczej: listwy startowe) to baza, na której układa się pierwszą warstwę docieplenia budynku. Pełni ona funkcję pomocniczą (w równaniu płyt styropianowych i niwelowaniu szczelin), ochronną (zrobiona z aluminium nie pozwala gryzoniom dostać się do termoizolacji)
i przeciwwilgociową (okapniki lub kapinosy umożliwiają swobodny odpływ wody deszczowej).
Na rynku dostępne są dwa rodzaje profili – aluminiowe i z tworzywa PCV. Przeczytaj, czym się od siebie różnią i dlaczego te z PCV stają się coraz popularniejsze i doceniane.

Listwy startowe z aluminium i z PCV – jakie są różnice?

Poza tworzywem, z którego są wykonane, dzieli je jeszcze kilka istotnych cech. Przede wszystkim sposób budowy – profile aluminiowe nie posiadają zintegrowanej siatki z włókna szklanego, w którą wyposażone są profile plastikowe. Poza tym, szerokość listew aluminiowych należy dopasować do grubości używanej warstwy termoizolacyjnej, podczas gdy te wykonane z PCV występują tylko w jednym rozmiarze. Bez względu na te różnice, funkcje obu rodzajów profili są takie same

Dlaczego profile cokołowe z PCV?

Jeszcze do niedawna listwy aluminiowe były głównym wyborem wykonawców i inwestorów. Obecnie jednak coraz częściej decydują się oni na alternatywne rozwiązanie. Jaką przewagę daje stosowanie profili cokołowych z PCV?

  • Niższy koszt – w całości wydatków związanych z termoizolacją budynku lub jego budową, każda oszczędność ma znaczenie. Warto zatem pamiętać, że listwy z PCV są tańsze od tych aluminiowych, nie tracąc przy tym nic na swej jakości.
  • Brak ryzyka rdzewienia – w przypadku plastiku nie ma groźby pojawienia się rdzy. Zwiększa to wytrzymałość i odporność listwy oraz minimalizuje ryzyko konieczności jej wymiany.
  • Rozmiar – najpopularniejszy rozmiar stosowany w nowym budownictwie w Polsce to wymiar  dopasowany do płyty styropianowej o grubości 20 cm. Listwy są dostępne o długości 2 m.
  • Estetyka – po zamontowaniu, profile cokołowe z PCV są niewidoczne i nie wpływają na wygląd bryły budynku ani nie stanowią dodatkowego elementu wizualnego.
  • Łatwość montażu – sposób zastosowania listwy jest intuicyjny i naprawdę nieskomplikowany. Nałożenie warstwy klejącej na siatkę z włókna szklanego nie stanowi problemu i można proces ten dodatkowo ułatwić, stosując dedykowane produkty.

Montaż profilu cokołowego PCV jest można wykonać w czasie podobnym do montażu aluminiowego, ale efekt końcowy jest zdecydowanie na wyższym poziomie. Po umiejętnym zatopieniu siatki w warstwie klejowej, tworzymy trwałą i wytrzymałą ochronę dolnej krawędzi naszego materiału termoizolacyjnego, jednocześnie nie stwarzając ryzyka pęknięć i wpływając na większą skuteczność w odprowadzaniu wody. Eliminujemy w ten sposób ryzyko powstania mostków termicznych, które występują podczas zastosowania profili aluminiowych, zaburzając efektywność i wydajność cieplną budynku. Wszystkie opisane cechy i zalety profili cokołowych PCV w dużej mierze wyjaśniają ich rosnącą popularność i chęć ich stosowania przez wykonawców. Ty też szukasz profili cokołowych z PCV? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Strefa wiedzy

Aktualności

Chętnie nawiążemy współpracę z otwartymi, kreatywnymi i zmotywowanymi osobami. Jesteśmy przekonani, że każdy, bez względu na wykształcenie, czy doświadczenie, może odnaleźć się w zróżnicowanej i dynamicznej branży budowlanej. Przeczytaj o tym, jak pracujemy i jakie są nasze główne zasady w codziennej pracy i sprawdź, czy szukamy właśnie Ciebie! 

PROFIGIPS Sp. z o.o.
ul. Mościckiego 15
97-220 Rzeczyca

BIURO:
tel./fax +48 44 7106 517
biuro@profigips.com

DZIAŁ HANDLOWY:
Manager ds. sprzedaży krajowej
Jarosław Majchrzak
tel. +48 664 431 104
jarek@profigips.com

EKSPORT:
Manager ds. sprzedaży eksportowej
Piotr Burchart
tel. +48 662 032 857
piotr@profigips.com

PROFIGIPS.RO S.R.L.
(Oddział Rumunia)
Str. Aleea Costanza nr.25, Halal L2
Dragomiresti Deal, Ilfov – 077096
tel./fax +40 21 311 77 09
laura@profigips.com

SOOO PROFIGIPSBEL
(Oddział Białoruś)
Al. Partizansky, 174/14 nr. 305
Mińsk
tel: +375 29 3777552
tel/fax: +375 17 3449701
andrei@profigips.com

Wszystkie prawa zastrzeżone dla profigips.com 2023

Projekt i wykonanie manoart X spectar.pl

Strona wykorzystuje ciasteczka. Ta strona internetowa korzysta z plików cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.