Listwa startowa z PCV do styropianu – jakie możliwości daje ultradźwiękowe łączenie siatki z profilem?

Listwy startowe z PCV to cenione produkty, wykorzystywane jako baza dla pierwszej warstwy dociepleniowej. Mają wiele zalet (między innymi chronią przed wilgocią, utratą ciepła, czy uszkodzeniami spowodowanymi przez gryzonie), dlatego ich zastosowanie staje się niemal normą wśród wykonawców. Żeby jednak listwa mogła spełniać swoje zadania musi być odpowiednio wytrzymała i trwała. Ten wymóg doprowadził do sięgnięcia po najnowsze technologie w procesie jej produkcji. Jedną z nich jest zgrzewanie ultradźwiękowe. Jakie daje możliwości? Dlaczego warto sprawdzić, czy elementy wybranych listew startowych łączono właśnie w taki sposób? Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się więcej o tej technologii.

Co to jest zgrzewanie ultradźwiękowe?

Łączenie ultradźwiękowe polega na wytwarzaniu ciepła poprzez wywołanie wysokiej częstotliwości drgań cząsteczek zgrzewanych materiałów. Drgania generowane są za pomocą specjalnych narzędzi ultradźwiękowych, które precyzyjnie wybierają miejsce docelowego łączenia. Miejsce to jest w ten sposób nagrzewane, przez co uplastycznia się i można je połączyć z innym elementem. Zespolenie w ten sposób elementów jest na tyle trwałe i wytrzymałe termicznie, że potrafi sprostać najsurowszym wymaganiom i normom jakościowym. Metoda ta jest procesem skomplikowanym technologicznie i wymaga zastosowania specjalistycznych narzędzi, ale posiada ona jednocześnie wiele zalet, które przemawiają za jej stosowaniem, między innymi w produkcji listew startowych z PCV.

Jakie możliwości daje ultradźwiękowe łączenie siatki z profilem?

  • Duża precyzja – miejsce zgrzewania może być niewielkie, dzięki czemu po jego dokładnym określeniu, narzędzia celują dokładnie tam, nie narażając pozostałej powierzchni na niepotrzebne nagrzewanie.
  • Wysoka estetyka pracy – związana jest z opisaną wyżej precyzją. Małe powierzchnie styku pozostawiają resztę materiału nienaruszoną, bez jakichkolwiek uszkodzeń.
  • Szybkość wykonania – spojenie materiałów odbywa się bardzo szybko i nie wymaga dodatkowych procesów jak np. studzenie. Oszczędza się w ten sposób czas, jak i koszty energii.
  • Brak potrzeby wykorzystania dodatkowych materiałów – potrzebne są jedynie elementy, które mają zostać połączone, czyli w przypadku listew startowych są to siatka podtynkowa z włókna szklanego i profil z PCV, bez użycia np. kleju.
  • Pełna automatyzacja i wysoka jakość – nowoczesne narzędzia do zgrzewania ultradźwiękowego są sterowane komputerowo, dzięki czemu można dokładnie określić moc, miejsce i stopień łączenia. Zapewnia to pełną powtarzalność, a tym samym najwyższą jakość wszystkich tworzonych produktów.
  • Trwałość i odporność termiczna – łączenie jest solidne i co najważniejsze, odporne termicznie. Pozwala korzystać z listew startowych bez obaw o odrywanie się od siebie jej poszczególnych elementów. Daje to wykonawcom komfort pracy, a inwestorom pewność wytrzymałości używanych materiałów.

Ultradźwiękowe łączenie siatki z profilem w listwach startowych PCV to rozwiązanie pewne i pełne zalet. Podczas wyboru, warto zwrócić uwagę na sposób powstawania materiałów budowlanych, aby mieć pewność, że są one dobrej jakości. Pozwoli nam to cieszyć się bezawaryjnością poszczególnych elementów systemu termoizolacyjnego budynków przez wiele kolejnych lat, a nawet dekad.

Szukasz listew startowych PCV najwyższej jakości? Zapoznaj się z naszą ofertą!

Strefa wiedzy

Aktualności

PROFIGIPS Sp. z o.o.
ul. Mościckiego 15
97-220 Rzeczyca

BIURO:
tel./fax +48 44 7106 517
biuro@profigips.com

DZIAŁ HANDLOWY:
Manager ds. sprzedaży krajowej
Jarosław Majchrzak
tel. +48 664 431 104
jarek@profigips.com

EKSPORT:
Manager ds. sprzedaży eksportowej
Piotr Burchart
tel. +48 662 032 857
piotr@profigips.com

PROFIGIPS.RO S.R.L.
(Oddział Rumunia)
Str. Aleea Costanza nr.25, Halal L2
Dragomiresti Deal, Ilfov – 077096
tel./fax +40 21 311 77 09
laura@profigips.com

SOOO PROFIGIPSBEL
(Oddział Białoruś)
Al. Partizansky, 174/14 nr. 305
Mińsk
tel: +375 29 3777552
tel/fax: +375 17 3449701
andrei@profigips.com

Wszystkie prawa zastrzeżone dla profigips.com 2023

Projekt i wykonanie manoart X spectar.pl

Strona wykorzystuje ciasteczka. Ta strona internetowa korzysta z plików cookies w celu poprawnego funkcjonowania. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.